Ze względu na zwarty i wrażliwy charakter wielu produktów, zaawansowane pianki są skutecznymi rozwiązaniami dla rynków takich jak elektronika, urządzenia medyczne i lotnictwo. Mając to na uwadze, piankę można wprowadzić do prawie każdego produktu, aby osiągnąć określony cel.

Kilka typowych zastosowań pianek to:
➡ Elementy dystansowe 📱🖥- pianka służy do tworzenia szczeliny między anteną urządzenia a metalową powierzchnią, aby zapobiec utracie sygnału.
➡ Taśma klejąca – niestandardowe taśmy z pianką mogą uprościć montaż i łączenie paneli, wyświetlaczy, listew, elementów sterujących i innych elementów.
➡ Uszczelki – Pianki na podkładzie samoprzylepnym skutecznie izolują wilgoć, kurz, światło, wyładowania elektrostatyczne, zakłócenia elektromagnetyczne i inne elementy, które mogą uszkodzić lub zakłócić działanie urządzenia.
➡ Urządzenia do monitorowania 🚑🔬- pianka w połączeniu z klejami samoprzylepnymi może poprawić wydajność i niezawodność urządzeń medycznych do monitorowania pacjenta.
➡ Tłumienie hałasu i wibracji 🚊🚇 – taśmy piankowe można łatwo dostosować do produktów, które muszą minimalizować hałas i wibracje.
➡ Izolacja akustyczna 🎵🎹🎻 – niektóre pianki są przeznaczone do izolowania lub tłumienia dźwięków pochodzących z produktu lub otoczenia.

 

#foam #MRO #UR