𝗙𝗶𝗹𝘁𝗿𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲
Bezpośrednim sposobem na pozbycie się niechcianych sygnałów jest ich odfiltrowanie i w tym przypadku filtry pasywne działają dobrze i są używane w większości nowych urządzeń w celu zminimalizowania EMI.
Filtrowanie zwykle rozpoczyna się od filtra linii AC, który zapobiega przedostawaniu się złych sygnałów do zasilacza lub zasilanych obwodów i zapobiega dodawaniu sygnałów wewnętrznych do linii AC. Filtrowanie jest powszechnie stosowane w przypadku kabli i złączy na liniach wchodzących i wychodzących z obwodu, a niektóre specjalne złącza mogą mieć wbudowane filtry dolnoprzepustowe, których głównym zadaniem jest zmiękczanie przebiegów cyfrowych w celu zwiększenia czasu narastania i opadania oraz zmniejszenia generowania harmonicznych, zgodnie z projektem elektronicznym.

𝗘𝗸𝗿𝗮𝗻𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲
Ekranowanie jest preferowanym sposobem ograniczenia promieniowania lub sprzężenia w urządzeniach będących źródłem lub odbiornikiem i zwykle polega na zamknięciu obwodu w całkowicie szczelnej obudowie, takiej jak metalowa skrzynka.
Ekranowanie jest kluczowe, ponieważ odbija fale elektromagnetyczne do obudowy i pochłania fale, które nie są odbijane. W większości przypadków niewielka ilość promieniowania przedostaje się do osłony, jeśli nie jest wystarczająco gruba. Do ekranowania można użyć praktycznie każdego metalu (np. miedzi, stali, aluminium).

𝗨𝘇𝗶𝗲𝗺𝗶𝗲𝗻𝗶𝗲
Uziemienie to ustanowienie ścieżki przewodzącej prąd elektryczny między elementem elektrycznym lub elektronicznym systemu a punktem odniesienia lub płaszczyzną odniesienia do ziemi, zgodnie z DAU, i może również odnosić się do połączenia elektrycznego z Ziemią.

Aby zapewnić kompatybilność elektromagnetyczną (EMC), w wielu projektach urządzeń często umieszcza się elektronikę w obudowie przewodzącej. Uszczelki EMI i uszczelki RFI zapewniają dobrą przewodność elektryczną na styku uszczelka/kołnierz na szwie obudowy. Ogólnie rzecz biorąc, im lepsza podatność i przewodność materiału, tym wyższa skuteczność ekranowania uszczelek.
Poproś nas o prototyp lub o wycenę.

#Adhesives #PrivateLabel #foam #MRO #UR #electronics #converter #industrial #innovation #automation #machinelearning #Converting #AdhesiveTapes