Ostatnio wymieniliśmy etapy przygotowania powierzchni do aplikacji taśmy. Dziś omówimy pierwsze dwa kroki, aby wasza taśma wytrzymała jak najdłużej.
🎯 Upewnij się, że powierzchnia jest czysta‼️
Podstawową zasadą dobrego wiązania taśmy jest sprawdzenie czystości powierzchni, na którą będziesz ją nakładać. Do czyszczenia powierzchni należy użyć alkoholu, który teraz jest w cenie 😉. Upewnij się, że powierzchnia jest oczyszczona ze wszelkich plamek brudu, a także sucha.
Jeśli powierzchnia jest tłusta, to do usunięcia oleju będziesz potrzebować mocniejszego roztworu, typu benzyna ekstrakcyjna, płyn do naczyń czy specjalistyczny Cleaner. Na koniec przetrzyj alkoholem, aby upewnić się, że wszystkie pozostałości zostały usunięte.
🎯 Dodaj mikrościeranie‼️
Drugim etapem przygotowania powierzchni do aplikacji taśmy jest ścieranie.
Dodając ścieranie powierzchni, zwiększamy jej przyczepność. Jest to bardzo skuteczne w przypadku powierzchni malowanych i plastikowych. Rzecz w tym, aby uzyskać mikrościeranie, a nie głębokie nacięcia, ponieważ powierzchnia nadal musi pozostać płaska.
✅ Wskazówka 1: Użyj ruchu kołowego zamiast liniowego, aby zwiększyć ilość mikrozarysowań.
✅ Wskazówka 2: Nie każda taśma klejąca wymaga mikrotarcia. Istnieją taśmy VHB, które nadają się do błyszczących powierzchni bez wcześniejszego ścierania.