⚠️ Ważne elementy projektowania etykiet bezpieczeństwa ‼️
Każdy projekt etykiety bezpieczeństwa powinien uwzględniać, kilka kluczowych elementów.
Etykiety bezpieczeństwa i ostrzegawcze powinny zawierać dokładną informację o tym, co i w jaki sposób wolno nam robić, a czego należy unikać, aby chronić swoje zdrowie lub życie. Upewnij się, że treść jest zorientowana na działanie i zawiera jasny i prosty dla czytelnika przekaz co się stanie, jeśli nie zastosuje się do instrukcji. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy oznaczeniach bezpieczeństwa, jest piktogram.
Ma to kluczowe znaczenie w komunikacji z każdym, kto nie zna języka, w którym opisana jest etykieta. Źle zaprojektowany piktogram będzie stanowił poważne zagrożenie dla odbiorcy. Hasła ostrzegawcze przyciągają uwagę. Takie ostrzeżenie, może przekazać zarówno prawdopodobieństwo, jak i wagę zagrożenia.
Do produkcji powinniśmy użyć wytrzymałego materiału, odpornego na warunki otoczenia,w którym etykieta będzie się docelowo znajdowała. Sam wybór kształtu narożników ma ogromny wpływ na to, czy nasza etykieta jest podatna na uszkodzenia lub odklejenie jej przez niepowołaną osobę.