Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Telekomunikacja

KABLE PRZEWODY W TELEKOMUNIKACJI

Niezależnie , czy chodzi o informatykę, telefonię czy WiFi, sieci telekomunikacyjne wykorzystują ogromne ilości przewodów: zwykłych, koncentrycznych, światłowodowych itp.
Oznaczanie przewodów powinno być zatem pewne i szybkie w realizacji.
Kontrola kabli transmisyjnych stanowi istotny wpływ na jakość oferowanych usług informatycznych. Znakowanie kabli etykietą pozwala na kontrolę gdzie, i które kable powinny trafić.

ETYKIETY NYLONOWE DO ZNAKOWANIA KABLI I PRZEWODÓW

Chcielibyśmy zaproponować Państwu etykiety wykonane z nowego materiału stworzonego specjalnie na potrzeby znakowania kabli, przewodów, oraz wszelkich produktów o nierównych, bądź zaokrąglonych powierzchniach.

Materiał ten to XF-300 stworzony przez firmę Polyonics, z którą ściśle współpracujemy. Jest to 5 mil polyamid pokrytym włóknami nylonowymi z akrylową błoną klejącą. Jego powierzchnia jest biała (mat), przystosowana do zadrukowywania w drukarkach termotransferowych.

Dzięki swoim właściwościom etykiety wykonane z tego materiału są wręcz doskonałe do znakowania kabli i przewodów (materiał jest samolaminujący), fiolek, pojemników, oraz innych nierównych powierzchni, które uniemożliwiają użycie etykiet wykonanych z innych materiałów.

Etykiety nylonowe są w stanie sprostać temperaturom od -40 do +145 stopni Celcjusza, oraz co najważniejsze spełniają normy dyrektyw REACH oraz RoHS.

IDENTYFIKACJA OBWODÓW DRUKOWANYCH

Odporne na wysoką temperaturę (do 300°C) pozwalają na identyfikację obwodu podczas całego procesu jego wytworzenia. Oferujemy poliimidowe etykiety funkcjonujące w szczególnie trudnych warunkach i wysokich temperatur (np. w procesie lutowania falowego) oraz odporne na silnie żrące związki chemiczne. Poliimid (PI) jest tworzywem termoplastycznym używanym jako materiał do wytwarzania etykiet z kodami kreskowymi, ponieważ wytrzymuje temperatury występujące w procesie produkcji płytek drukowanych (PCB), nie kurcząc się, ani nie topiąc. Zapewnia więc trwałą bazę do nadruku powierzchniowego, co pozwala na spełnienie wymagań norm jakości wydruku kodów kreskowych.

ETYKIETY SAMOLAMINUJĄCE

Są stworzone w celu zabezpieczania informacji dodatkowej umieszczanej na etykiecie już po jej naklejeniu (np. podpis osoby akceptującej produkt, albo oznaczenie daty ponownej kalibracji). Z reguły informacje takie będą miały mniejszą trwałość od już istniejących na etykiecie nadruków – rozwiązaniem tego problemu są właśnie etykiety samolaminujące.

Dzięki specjalnej konstrukcji etykiety takie umożliwiają zabezpieczenie tych informacji za pomocą warstwy przezroczystego poliestru. Zapewnia to skuteczne zabezpieczenie danych na niej zawartych przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, bądź wysoka temperatura (do 150 stopni C).

Powrót do portfolio