Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Etykiety do identyfikacji płytek z obwodami drukowanymi i komponentów

IDENTYFIKACJA CZĘŚCI, NUMEROWANIE PARTII

W firmach produkujących elementy elektroniczne, gdzie stosuje się lutowanie na fali oraz lutowanie rozpływowe, etykiety używane do oznaczenia produktów muszą spełniać szereg kryteriów.

IDENTYFIKACJA CZĘŚCI, NUMEROWANIE PARTII

Drukowanie specyfikacji lub instrukcji użytkowania, oznaczenie parametrów technicznych - wszystkie te informacje możesz nanieść za pomocą druku termotransferowego, laserowego lub atramentowego. PAKOM posiada w ofercie zróżnicowane materiały do produkcji etykiet, które ułatwiają identyfikację produktów.

Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest czytelność druku oraz silna przyczepność do materiału.

IDENTYFIKACJA OBWODÓW DRUKOWANYCH

Materiały odporne na wysoką temperaturę (do 300°C) pozwalają na identyfikację obwodu podczas całego procesu jego wytworzenia. Produkty firm 3M folia AKRYLOWA 3921 lub Polymid POLYONICS XF 581 to materiały polecane do tworzenia oznaczeń, które będą wytrzymałe oraz będą odporne na wysoką temperaturę.

Folie poliestrowe do zadruku metodą termotransferową wykorzystywane są w ciężkich warunkach do identyfikacji sprzętu za pomocą kodów kreskowych. Wykorzystują podkład z kleju 3M 350E przez co idealnie przylegają do powierzchni o niskiej i wysokiej energii powierzchniowej (plastiku, metalu, powierzchni pomalowanych tradycyjnie oraz metodą proszkową).

Powrót do portfolio