Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Elektronika

ROZWIĄZANIA DLA PRZEMYSŁU ELEKTRONICZNEGO

Przemysł elektroniczny jest bardzo wymagający, dlatego wysoka jakość dostarczonych komponentów jest kluczowa. PAKOM spełnia wszelkie oczekiwania dotyczące jakości. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają usprawnić procesy wytwarzania poprzez zastosowanie taśm klejących i klejów. Zastosowanie nowoczesnych technologii klejenia ma również wpływ na obniżkę kosztów.

MOCOWANIE

System rzepów przemysłowych 3M wykorzystywany jest do montażu elektronicznych komponentów, które mogą wymagać częstego demontażu i ponownego montażu.

ZABEZPIECZENIA

Folie do etykiet na plomby gwarancyjne. Specjalne folie do produkcji etykiet na plomby gwarancyjne w momencie zerwania zostawiają specjalny ślad, zarówno na samej folii, jak i na powierzchni, do której była przyklejona. Dostępne są dwa wzory - napis "VOID" lub "TRÓJKĄTY".

IDENTYFIKACJA OBWODÓW DRUKOWANYCH

Odporne na wysoką temperaturę (do 300°C) pozwalają na identyfikację obwodu podczas całego procesu jego wytworzenia. Oferujemy poliimidowe etykiety funkcjonujące w szczególnie trudnych warunkach i wysokich temperatur (np. w procesie lutowania falowego) oraz odporne na silnie żrące związki chemiczne. Poliimid (PI) jest tworzywem termoplastycznym używanym jako materiał do wytwarzania etykiet z kodami kreskowymi, ponieważ wytrzymuje temperatury występujące w procesie produkcji płytek drukowanych (PCB), nie kurcząc się, ani nie topiąc. Zapewnia więc trwałą bazę do nadruku powierzchniowego, co pozwala na spełnienie wymagań norm jakości wydruku kodów kreskowych.

IDENTYFIKACJA KOMPONENTÓW

Folie do zadruku metodą termotransferową 3M 7871EC oraz 7872EC wykorzystywane są w ciężkich warunkach do identyfikacji sprzętu za pomocą kodów kreskowych. Wykorzystują podkład z kleju 3M 350E przez co idealnie przylegają do powierzchni o niskiej i wysokiej energii powierzchniowej (plastiku, metalu, powierzchni pomalowanych tradycyjnie oraz metodą proszkową).

Powrót do portfolio